Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

V Soule zrušili vystúpenie moskovského divadla Boľšoj teatr

.tasr .svet

Predstavenie zrušili pre narastajúci tlak verejnosti, ktorá udalosť vnímala ako podporu pre Putina.

V Soule zrušili vystúpenie moskovského divadla Boľšoj teatr sita/AP Photo/Alessandra Tarantino

v juhokórejskom Soule v pondelok mesiac pred premiérou zrušili slávnostné predstavenie moskovského divadla Boľšoj teatr, v ktorom malo účinkovať šesť ruských tanečníkov. Vystúpenia s ruskými účinkujúcimi rušia po celom svete, odkedy Rusko pred dvoma rokmi vpadlo na Ukrajinu. TASR informuje na základe informácií agentúry Jonhap.

Usporiadateľ podujatia Ballet & Model oznámil zrušenie predstavenia po tom, ako koncertná sála odmietla návrh na zmenu obsadenia a programu. V predstavení pod názvom „Gala koncert divadla Boľšoj teatr 2024 v Soule“ malo účinkovať 20 tanečníkov, pričom 12 z nich bolo z rovnomennej inštitúcie.

Predstavenie zrušili pre narastajúci tlak verejnosti, ktorá vníma vystúpenia ruských umelcov ako podporu ruského prezidenta Vladimira Putina. Nedávno v Južnej Kórei zrušili aj predstavenie hviezdnej baleríny z Ruska Svetlany Zacharovovej.

Usporiadateľ predstavenie sprvu nezrušil úplne a chcel ho zmeniť na „Úžasný koncert divadla Boľšoj teatr 2024 v Soule“. Vystupovať v ňom mali tanečníci Boľšoj teatru, ibaže v menšom počte a s pozmeneným programom. Lenže stredisko Sedžong, kde sa malo vystúpenie konať, odmietlo prijať zmenený program, pričom ako dôvod uviedlo rozsah zmien. 

Ruské veľvyslanectvo v Soule v pondelok vyjadrilo poľutovanie nad zrušením podujatia.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite