Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Podľa Putina Poliaci v roku 1939 donútili Hitlera, aby začal vojnu

.sita .svet

Povedal to v rozhovore s bývalým moderátorom americkej konzervatívnej televízie Fox News Tuckerom Carlsonom.

Podľa Putina Poliaci v roku 1939 donútili Hitlera, aby začal vojnu SITA/Tucker Carlson Network via AP

adolf Hitler bol v roku 1939 podľa ruského vodcu Vladimira Putina nútený začať vojnu proti Poľsku pre neústupnosť Poliakov v otázke Gdanska. Putin to povedal v rozhovore s bývalým moderátorom americkej konzervatívnej televízie Fox News Tuckerom Carlsonom, o ktorom informuje web Ukrajinská pravda. „Toto územie bolo odovzdané Poľsku a namiesto Danzigu vzniklo mesto Gdansk. Hitler ich (Poliakov) žiadal, aby ho vydali po dobrom, no oni odmietli...,“ povedal Putin. „(Poliaci) zašli príliš ďaleko, tlačili Hitlera do toho, aby útokom na nich začal druhú svetovú vojnu ... Poľsko sa ukázalo ako nekompromisné a Hitler nemal inú možnosť, ako začať realizovať svoje plány,“ tvrdí ruský vodca.

Poľsko Putinove slová pobúrili. „Nie je to prvýkrát, čo ruský diktátor V. Putin obviňuje z vypuknutia druhej svetovej vojny Poľsko, ktoré 17. (septembra) 1939 napadol ZSSR," povedal poľský minister zahraničných vecí Radosław Sikorski. V súvislosti s rozhovorom Carlsona s Putinom šéf poľskej diplomacie dodal: „Sme zvyknutí na paranoidné ospravedlňovanie ruskej invázie na Ukrajinu v roku 2022. Šokujúce je, že tentoraz to umožnil americký novinár.“

Ak si predplatíte digitálne predplatné alebo tlačený .týždeň na ďalší rok, pomôžete nám prežiť a robiť to, čo vieme. Vopred ďakujeme.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite