Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

.pohľad Jána Gálika: Malé veľké voľby

.ján Gálik .stĺpčeky .pohľad

Koncom tohto mesiaca sa konajú komunálne voľby, ktoré z nejakého dôvodu voláme aj „malé voľby“ a možno aj vďaka tomu ich neberieme dostatočne vážne.

.pohľad Jána Gálika: Malé veľké voľby facebook/za slušné slovensko

komunálne voľby sa pravidelne „tešia“ nízkej účasti, často krúžkujeme kandidátov náhodne na základe povolania, ktoré nám príde sympatické, poprípade na last-minute odporúčanie od známych, ktorých stretneme pred volebnou miestnosťou alebo vo výťahu. 

Priznávam sa, tiež som často volil ľudí, ktorí mali vedľa mena v zátvorke napísané vedec alebo učiteľ. V parlamentných voľbách z kandidátov často vyberáme tých, ktorých poznáme z bilbordov alebo ktorých meno si pamätáme z politických debát v televízii, a najnovšie aj tých, ktorí sú aktívni, rozpoznateľní na sociálnych sieťach. No hlasujeme v prvom rade za politickú stranu, potom si už vyberáme iba z kandidátov danej strany, čo nám voľbu značne zjednodušuje. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite