Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Pohľad Karolíny Farskej: S kým by ste sa chceli úprimne rozprávať vy a prečo?

.karolína Farská .stĺpčeky ..pohľad Karolíny Farskej

Minulý víkend som bola prvýkrát tento rok v galérii a bol zážitok iný, bola to číra radosť.

Pohľad Karolíny Farskej: S kým by ste sa chceli úprimne rozprávať vy a prečo?

priviedlo ma to k opätovnému zamysleniu nad tým, ako by sme karanténne pandemické mesiace (ne)zvládli bez umenia a ako sa na naň aj pri plánovanej obnove zvrchu kašle, ale asi k tomu nepoviem, bohužiaľ, nič nové. Menšou expozíciou SNG bola časť nazvaná idoly, kde študenti stredných škôl svojou tvorbou všemožne odzrkadľovali vlastné videnie tohto prastarého fenoménu. A ja sa zamýšľam, aké idoly máme dnes a čo nás motivuje k niekomu vzhliadať či skôr mu načúvať. 

Kedysi som dostala otázku, s kým živým by som si priala mať rozhovor, ale taký skutočný. Otvorený a úprimný, s istotou, že sa v ňom nebude zavádzať a človek bude „nahý”. Bolo to v období, keď by som si vybrala nášho doposiaľ najdlhšieho premiéra. Nič podobné by sa nikdy nestalo, ale úprimne ma zaujímalo, s akými myšlienkami chodí večer spávať a či a čo sa dá nájsť pod tou vrstvou cynizmu a zloby.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite