Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Petra Vlhová skončila druhá v ďalšom slalome Svetového pohára. V americkom Killingtone viedla po prvom kole, v druhom ju po chybe predstihla Michaela Schiffrin.

Komentár Petra Zajaca: Vláda nových vetrov

.peter Zajac .stĺpčeky .komentár týždňa

Vláda sa až na ministra zdravotníctva nápadne podobá na tú starú. Ale predsa len – predseda starej vlády sa stal tieňovým predsedom novej vlády a nový tieňom starého predsedu.

Komentár Petra Zajaca: Vláda nových vetrov

poslanec Gyimesi je ako Galy Gay z hry Bertolta Brechta Muž ako muž. Ten sa jedného rána vyberie s rybami na trh, a večer sa vráti domov ako vojak indickej armády. Aj náš poslanec sa jedného rána vyberie do sveta ako Juraj a večer sa vráti domov ako György. Ako Juraj sa stal obyčajným človekom, ako György parlamentným Maďarom. 

A Igor Matovič sa vrátil k dadaistickým tlačovkám. Príde, porozpráva, a nakoniec už ani on sám nevie, čo povedal na začiatku. Odporuje si, zametá stopy, aby človek nevedel, v ktorom momente sa pravda lomí na polopravdu a polopravda na celú lož. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite