Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Komentár Petra Schutza: Stav vládnutia je permanentná kríza

.peter Schutz .stĺpčeky .komentár týždňa

Ani obeť Mareka Krajčího, ktorú Matovič zdanlivo akceptoval – očakával sa silnejší tlak na kompenzáciu – nevykoľajila štyri strany koalície z nútenej dráhy, na ktorej sa vezú až k zmaru. A možno k druhému pokusu s iným lídrom.

Komentár Petra Schutza: Stav vládnutia je permanentná kríza

vládna kríza, ktorej javovú časť odštartoval Sulík požiadavkou na komplexnú – aj s premiérom – rekonštrukciu vlády sa výmenou najsprofanovanejšieho z ministrov nekončí. Inak sa totiž ani nedá. Nezávisle od predsavzatí či pravidiel z „Memoranda dobrého vládnutia“ (čo mal byť kódex správania, ktorý imitoval bodku za konfliktmi) je kríza vládnutia trvalým stavom tejto koalície.

Jeho prejavy môžu potlačiť na tri dni či týždeň, avšak vždy je iba otázkou času, keď problém z latentnej fázy znovu exploduje. O tom, napokon, presvedčil Matovičov brífing, ktorého zloba a útoky na partnerov okamžite zhatili spoločné vystúpenie ako bodku za krízou. Takže všetko, čo sa dohodlo, odvislo pred víkendom v limbe.

Demisia Krajčího pritom ani nemala byť štandardnou. Postupné odchádzanie (ako Matovič nazval predstavu Krajčího spoločného pôsobenia s nástupcom celé týždne  až dovtedy, kým sa ruská vakcína úplne „nezabehá“) je len ďalšie z karpatských špecifík.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite