Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Český týždeň Tomáša Němečka: Zachráň sa, kto môžeš?

.tomáš Němeček .stĺpčeky .český týždeň Tomáša Němečka

Keď minister zdravotníctva vyhlási, že už nenavrhne prísnejšie reštrikcie, lebo ľudia ich nedodržiavajú a „riešením je uvedomelý prístup každého z nás“, znie to ako volanie z Titaniku: Zachráň sa, kto môžeš!

Český týždeň Tomáša Němečka: Zachráň sa, kto môžeš?

ak máte na Slovensku pocit, že pandémia sa vyvíja katastrofálne, vitajte v klube. V Česku umiera vinou covidu okolo stopäťdesiat ľudí denne. Ak sme vlani mali o 17-tisíc zosnulých viac, ako je dlhodobý priemer, predbežné odhady veštia pre tento rok ďalších 30-tisíc predčasných úmrtí. JIS-ky už sú takmer plné. Vakcinácia postupuje pomaly: kraje síce majú očkovacie centrá, ale vládna centrálna distribúcia len kríva za nimi. K 17. 2. prišlo do Česka 660-tisíc dávok, využitých bolo 73 %. 

Premiérovi Babišovi sa neustálym zmätkovaním podarilo stratiť už aj podporu komunistov, takže nedokázal v parlamente presadiť predĺženie núdzového stavu. Česká vláda ho teda v nedeľu 14. 2. vyhlásila znovu bez snemovne (oficiálne to zdôvodnila žiadosťou všetkých krajských hajtmanov), čím podľa väčšiny ústavných právnikov porušila základné pravidlá a koleduje si o prehru na Ústavnom súde.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite