Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Srdcom sestry Hermany: Hrdo neodborne

.hermana Jaroslava Matláková .stĺpčeky .srdcom sestry Hermany

Pred niekoľkými rokmi sme opravovali kláštor. To znamená, že sme si zavolali firmu, ktorá nám mala zoškrabať staré omietky až po múr, natiahnuť sieťky, dať penetrák, stierky a vymaľovať vápnom. Dohodli sme sa. Veď voláme odbornú firmu, ktorá urobí odbornú prácu.

 Srdcom sestry Hermany: Hrdo neodborne

len sa mi po týždni niečo nezdalo. A tak som začala kroky tej firmy fotiť a posielať kamarátovi, ktorý sa v tom vyzná, lebo to študoval. A ten mi vždy odpísal – sfušovaná robota, daj im to prerobiť – a poslal ešte nejaký odborný článok k tomu. 

Po týždni sa ma robotníci báli. Keď príde tá malá z roboty, zase všetko skontroluje. „Učiteľka,“ smiali sa chlapi. Ja nie. A tak sme si na záver sadli. Hovorím im: „Chlapi, kebyže ja takto fušujem svoju robotu v školstve, tak vaše deti sa učia učivo prvej triedy ešte v piatom ročníku. To vám za to stojí? Mne to zobralo veľa energie, musela som študovať murárske a maliarske postupy. Myslela som si, že ste odborníci!“ „Veď aj sme odborníci, ale vy ste len ženy a nepredpokladali sme, že budete vedieť všetko o materiáloch, ktoré dávame, a že nás budete kontrolovať. V konečnom dôsledku by to vyzeralo rovnako, len by ste nás po pár mesiacoch museli volať zase.“

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite