Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Slovensko končí na futbalových ME. So Španielskom prehralo 0:5.

Český týždeň Tomáša Němečeka: Babišov Stalingrad?

.tomáš Němeček .stĺpčeky .český týždeň Tomáša Němečka

Pozícia Andreja Babiša sa dlho zdala neotrasiteľná. Premiér bol stíhaný za dotačný podvod, zvýhodňoval svoje firmy, a napriek tomu malo jeho hnutie stále vyše 30 percent. Donedávna. Teraz to už neplatí.

Český týždeň Tomáša Němečeka: Babišov Stalingrad?

podľa volebného modelu, ktorý pre Českú televíziu pred týždňom spracovala renomovaná agentúra Kantar, sa ANO prvýkrát výrazne prepadlo na 24,5 percenta. Jeho spojenci – sociálni demokrati a komunisti – sa ocitli pod kritickou hranicou 5 percent. 

Naopak,  opozícia sa drží, Piráti na 19 percentách, ODS tesne pod 14 percent, do snemovne by sa dostali aj všetky menšie stredopravé strany. Prieskum prebiehal na prelome septembra a októbra, keď sa konali aj krajské voľby. A tie dopadli dosť podobne.

Vlani o tomto čase som v stĺpčeku písal, že opozícia zatiaľ nenašla víťaznú ideu, ale nemá ju ani Babiš, preto sa česká politika zdá taká zatuhnutá: „Ak sa neobjaví žiadna čierna labuť, Babiša porazí až spomalenie ekonomiky. Ale tá zatiaľ rastie.“ (.týždeň č. 48/2019) Kto mohol tušiť, že čierna labuť pripláva už tento rok a prinesie nie spomalenie, ale rovno ekonomický prepad.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite