Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Slovensko pozastavuje prvé dávky AstraZenecy. Ministerstvo zdravotníctva zvažuje viaceré alternatívy

Komentár Tomáša Němečka: Dvaja Česi sú späť z Turecka

.tomáš Němeček .stĺpčeky .český týždeň Tomáša Němečka

Každé nešťastie sa niekedy skončí. V prípade Markéty Všelichovej a Miroslava Farkasa sa tak stalo v piatok 24. júla večer, keď pristáli v Prahe. Po troch rokoch a ôsmich mesiacoch ich Turecko pustilo z väzenia, kde sedeli za spoluprácu s kurdskými milíciami.

Komentár Tomáša Němečka: Dvaja Česi sú späť z Turecka NATÁLIA LOŽEKOVÁ / NATALIALOZEKOVA.SK

o ich prípade som písal dvakrát (.týždeň č. 32/2017 a č. 48/2016). Dnes 28-ročná študentka a jej o šesť rokov starší priateľ si koledovali o problém: fotili sa v uniformách kurdských milícií YPG, ktoré Turecko označuje za teroristov, vozili im pomoc a hrdo o tom vykladali v českých médiách aj na sociálnych sieťach. 

Len si mysleli, že ako Európanom im to prejde. „Keď ma pri iných cestách zadržali na hraniciach a našli u mňa vlajku YPG, len ju hodili do koša a povedali, nech to do Turecka nevozíme,“ spomínala Všelichová. Inokedy ju vytiahli z ťažkostí českí diplomati – to keď bola zadržaná v Iraku bez víz, peňazí a poistenia.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite