Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Čaro obyčajných vecí Simy Martausovej: Loďka

.sima Martausová .stĺpčeky .Čaro obyčajných vecí Simy Martausovej

Bola som na návšteve u jednej krásnej a výnimočnej veľkej rodiny. Rodičia vždy chceli veľa detí, a tak keď ste u nich pri stole, môžete sa len pozerať, ako sa to tam hemží príbehmi, konverzáciami, zážitkami… Napriek tomu, že prebiehajú súbežne, je v nich tajomná harmónia.

Čaro obyčajných vecí Simy Martausovej: Loďka NATÁLIA LOŽEKOVÁ

Kým babka krája rebarboru, kým jej dcéra umýva riad a popritom počúva príbehy svojich detí, ďalší sa rozprávajú o tom, ako si pôjdu ráno zabehať a zacvičiť, z chodby počuť spev, z dvora zvuk kosačky, z ďalšej izby gitaru.

Vyrastala som s jednou sestrou. Je to najlepšia sestra na svete. Nevymenila by som ju za nijakú inú, ani za nič, lebo je len moja. Každý máme svoje vlastné svety, ktoré nakreslil Boží plán, no zároveň aj naše rozhodnutia a slobodnú vôľu. Rodina nie je len svet, z ktorého pochádzame. Je to aj svet, ktorý si vytvárame a ktorý sami zakladáme, keď sa stretneme s niekým, s kým chceme zostarnúť a pozerať sa každé ráno do očí, ktoré veľa zažili, veľa odpustili a stále ostali verne upriamené na svojho milovaného.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite