Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Komentár Dalibora Roháča: Po Trumpovi k normálu? Nie!

.dalibor Roháč .stĺpčeky .iný pohľad

Do novembrových volieb sa môže stať všeličo, prekonať však Bidenov zväčšujúci sa náskok nebude pre Trumpa ľahké. Stráca totiž v kľúčovom Michigane, Pensylvánii aj Wisconsine.

Komentár Dalibora Roháča: Po Trumpovi k normálu? Nie!

tri uvedené štáty Trump potrebuje získať, aby zopakoval svoju cestu do Bieleho domu. Tesné je to však aj v Ohiu či na Floride, a niektorí dokonca hovoria, že kompetitívny môže byť tento rok aj čoraz urbánnejší Texas. Strach majú aj populárni republikánski senátori Martha McSally a Cory Gardner z Arizony a Colorada, ktorých Trumpova porážka stiahne spolu s ním. Nehovoriac o tom, že epidemiologická situácia sa dnes najrýchlejšie zhoršuje práve v republikánskych štátoch. Špekulácia o tom, čo príde po Trumpovi, tak nie je úplnym fantazírovaním. 

 „Sme späť,“ plánuje vraj Biden povedať európskym spojencom po svojom zvolení. No, nie tak rýchlo. Na rozdiel od Obamových či Clintonových rokov by umiernený Biden vládol so stranou, v ktorej bude mať čoraz silnejšie slovo radikálna ľavica, sľubujúca nesplniteľné – zvlášť v časoch najhlbšej ekonomickej krízy od 30. rokov.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite