Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Komentár Tomáša Němečka: Ricín, väzeň a jeden stĺp

.tomáš Němeček .stĺpčeky .český týždeň Tomáša Němečka

Tri príbehy sa skončili a treba ich dopovedať. Česi vyhostili dvoch Rusov, jeden prepustený väzeň napísal knihu a na pražskom Staromestskom námestí po sto rokoch stojí mariánsky stĺp. Tri dobré konce.

Komentár Tomáša Němečka: Ricín, väzeň a jeden stĺp NATÁLIA LOŽEKOVÁ / NATALIALOZEKOVA.SK

.1) Premiér Andrej Babiš a minister zahraničia Tomáš Petříček ukončili prípad „muža s ricínom“ (.týždeň č. 19, 20 a 21/2020). Anonymnú správu, že do Prahy priletel ruský diplomat s jedom, ktorý predstavuje nebezpečenstvo pre troch komunálnych politikov, vraj spísal jeho závistlivý podriadený. „Spôsobil okrem zbytočného vyťaženia našich bezpečnostných zložiek ďalšiu komplikáciu v česko-ruských vzťahoch a poškodenie dobrého mena Ruskej federácie,“ vyhlásil premiér a poďakoval sa tajnej službe BIS za rýchle rozkrytie. O tejto verzii ako prvá písala reportérka Petra Procházková: údajný „muž s ricínom“ Andrej Končakov bral plat šesťtisíc dolárov a jeho podriadený Igor Rybakov ho vraj chcel udaním znemožniť a získať jeho miesto. Vláda dala obom 48 hodín na opustenie krajiny. V nedeľu 7. júna obaja skutočne odleteli linkou Aeroflotu do Moskvy.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite