Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Kampaň na východe

.vladimíra Marcinková .stĺpčeky .svet starostovej dcéry

Sečovce. Je 10.22 dopoludnia. Vonku sychravo. Oproti nám kráčalo špinavé a strapaté dievčatko. Tipla by som jej desať rokov. Mierilo priamo ku kontajneru a začalo sa v ňom hrabať.

Kampaň na východe Natália Ložeková / natalialozekova.sk

otvorilo vyhodenú plastovú fľašu po nejakej malinovke, hlavu zaklonilo dozadu a posledné kvapky oranžovej vody púšťalo dole krkom. Olízalo pery, fľašu hodilo naspäť do kontajnera a hrabalo sa v odpadkoch ďalej. Až do toho momentu sa mi zdali všetky tie propagačné predmety, ktoré so sebou vláčime po Slovensku, zbytočné a nepoužiteľné. Vtedy prišli vhod. Otvorila som dvere na dodávke, a začala vyťahovať žltý šál, perníky, lízatká, čiapku a pršiplášť. Dievčinka si ma všimla. Zostala stáť asi dvadsať metrov odo mňa. Išla som k nej. Obtočila som jej šál okolo krku. Vrecká ušmudlanej mikiny naplnila perníkmi, na hlavu dala šiltovku a prehodila cez ňu pršiplášť. Obzerala si nové veci a usmievala sa. Najviac sa jej páčil šál. Chytala si krk a mala som pocit, že si nevie vysvetliť, načo to je a ako to na nej vyzerá. Odfotila som ju a fotku jej ukázala. Usmievala sa ešte viac. Opýtala som sa jej, prečo nie je v škole, kde býva, ale ona sa zľakla a rozutekala sa preč. Načo som sa jej to pýtala, vyčítala som si. Veď odpoveď som poznala. Písaním a počítaním, bohužiaľ, hlad nezahnala.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite