Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

V triede sestry Hermany: Hluk

.hermana Jaroslava Matláková .stĺpčeky .v triede sestry Hermany

Sme po prázdninách, lebo na východe sme ich mali ako prví. Deckám sa nič nechce a nám učiteľom tiež nie. Ale to len hráme. Lebo učiteľom sa vždy všetko chce a dobrovoľne robia nadčasy. Ehm...

V triede sestry Hermany: Hluk Natália Ložeková / natalialozekova.sk

išla som teda na hodinu občianskej výchovy. K siedmakom. Kto učí túto vekovú kategóriu, vie, že je to  vek, keď sa aj krotiteľ tigrov cíti bezpečnejšie. Na tabuľu som nakreslila bytovku. Do stredu som napísala: Ja. Okolo bytovky som dala rôzne názvy: dôchodca, moslim, emigrant, černoch, mnohodetná rodina (počet detí 9) a podobne. A čakala som. Keď to zbadali, začali sa hlasné lamentácie a nesúhlas. Tak som ich rozdelila do skupín, každej dala papier a úlohu.

V bytovke musia bývať všetci! Ich úlohou bolo dostať ich do bytov tak, aby vedeli, prečo si zvolili za suseda tohto a prečo tamtoho dali od seba najďalej. Má to však jednu podmienku. V skupinke sa museli zhodnúť. Mali na to desať minút. A nastal armagedon.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite