Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Viac než všetky vianočné darčeky potrebujú deti lásku

.christoph Schönborn .stĺpčeky .slovo kardinála

My ľudia sme komplikovaní. Najmä my dospelí. Život je komplikovaný, medziľudské vzťahy sú často ťažké. Aké osviežujúce je, keď v tomto svete dospelých postretneme dieťa!

Viac než všetky vianočné darčeky potrebujú deti lásku Natália Ložeková / natalialozekova.sk

deti sú jednoduché. Nevedia sa pretvarovať. Neskrývajú to, čo cítia. Deti sú odzbrojujúce. Aj tvrdé povahy zmäknú, keď majú do činenia s malým dieťaťom. Boh je jednoduchý. No pre nás komplikovaných ľudí nie je jednoduché pochopiť ho. Preto nám chcel Boh celkom zrozumiteľným spôsobom ukázať, aký je on sám jednoduchý. Boh sám nám dal znamenie: to dieťa! Boh sám sa urobil maličkým, aby sme pochopili, že on nie je zložitý. Boh sám sa urobil maličkým, aby sme ho mohli pochopiť, prijať a milovať. Toto je ten vianočný zázrak.

Moja mama nám rozprávala, ako to bolo v roku 1946, keď sa so mnou – jednoročným – a mojím vtedy trojročným bratom pokúsila dostať cez Semmering železnicou do Grazu, teda z ruskej do britskej zóny. Semmering, hranica medzi Dolným Rakúskom a Štajerskom, bola obávaným hraničným bodom. Jeden ruský vojak kontroloval jej dokumenty a vyriekol hrozivé slová: „Nix gut Papiere!“ To mohlo znamenať, že človek musí vystúpiť z vlaku do neistoty a možno skončí kdesi v lágri. No keď vojak videl môjho brata, ako sa pokojne s niečím hrá, vyjasnila sa mu tvár, začal sa usmievať, pohladkal môjho brata po vláskoch a povedal oslobodzujúce: „Dobre!“

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite