Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

.týždeň Matúša Baňoviča

.matúš Baňovič .stĺpčeky ..týždeň

Počítačový analfabet ● Hlavou proti múru ● Mesiace v tme

.týždeň Matúša Baňoviča

Počítačový analfabet

Údajný autor tohto textu, ktorý práve čítate, ho nenapísal, hoci je jeho meno a fotografia hore vľavo. Nevie totiž pracovať s počítačom, tak to nemohol napísať. Urobil to niekto iný, nevedno kto. Absurdné nie? No očividne pred Špeciálnym súdom tento argument obstojí, tak ako obstála obhajoba poslanca Stanislava Mizíka. Tvrdil, že status, ktorý kádroval ľudí ocenených prezidentom Andrejom Kiskom podľa židovského pôvodu, on nenapísal, pretože je počítačovo negramotný. Tvrdil to aj napriek tomu, že v jeho kancelárii našli rukou písané poznámky, predlohu k danému statusu. Samozrejme, nevie ani to, kto by to mohol byť a ešte ho podeň aj podpísať. A pritom toto nebol prvý status s rasistickým alebo nábožensky vyhraneným podtónom, kde bol podpísaný Stano Mizík. Súd akoby nebral do úvahy, že podobné statusy s poslancovým menom sa objavovali aj v minulosti. Naozaj sa nedá preukázať, či človek vie alebo nevie pracovať s počítačom? Rozhodnutie súdu je, že status Mizík nenapísal, teda je nevinný. Dodám, že je zrejme aj zbabelec, ktorý ostatným ponúkol návod, ako písať na sociálnych sieťach, čo sa nám len zachce, pokiaľ nás nikto nechytí priamo pri čine. 

Hlavou proti múru

Populizmus by mal mať nejaké bariéry, limity. Toľko moja naivná predstava. Strop veku odchodu do dôchodku sa týka aj mňa. V čase, keď pôjdem do dôchodku, približne o 35 rokov, bude populácia na Slovensku podľa prognostických údajov prestarnutá, menej ľudí v produktívnom roku bude zarábať na dôchodcov, a teda aj na mňa. Chcel by som ísť do dôchodku v 64 rokoch? Isteže. No zároveň nechcem žiť z mizerného dôchodku s vedomím, že lepšie to už nebude a ani nemôže byť, pretože naň nemá kto robiť. Potiahnem radšej ďalej, predpokladám, že sa dovtedy zlepší aj zdravotná starostlivosť a ľudia sa budú dožívať dlhšie.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite