Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

.týždeň Michala Magušina

.michal Magušin .stĺpčeky ..týždeň

Nastupuje „nová sila“ ● Viac kokaínu, ešte viac ópia ● Konzervatívnejšia Amerika?

Nastupuje „nová sila“

Podľa starého príslovia nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. A vskutku, počas toho istého týždňa, v ktorom si slušnejšia časť národa na chvíľu vydýchla vďaka tomu, že pochybný podnikateľ Marián Kočner sa ocitol za mrežami, pripomenul sa nám ďalší problém. Na akejsi Národnej konferencii sa stretli absolútne špičky slovenskej „elity“ a prijali Manifest Slovenska. Toľko personálnej a obsahovej absurdnosti na jednom mieste krajina asi už dávno nezažila. Z konferencie vzišiel „národný kandidát na prezidenta“ Štefan Harabin, ktorého, na rozdiel od Kotlebu, „nedelegovalo stranícke politbyro“, ale „trpezlivo čakal na hlasy združení slovenskej inteligencie“. Samotný Manifest má niekoľko čudných nápadov. Aj keď človeka šokuje, že nežiadajú okamžitý odchod z NATO a z EÚ, nájdete tu napríklad výrok, ktorý vyzýva na vytváranie a posilňovanie spolupráce s Ruskom ako „kľúčovým partnerom udržiavania stability a mieru v Európe“. Jednotlivé tézy Manifestu majú garantovať naslovovzatí odborníci. V prípade obrany je to Peter Švrček (titulovaný ako Hlavný veliteľ síl Slovenských brancov) a masmediálny priestor je pod ochrannou rukou Mgr. art. Tibora Eliota Rostasa (mediálny mág, Zem a vek). Boh ochraňuj Slovensko!

Viac kokaínu, ešte viac ópia

Ak ste videli seriál Narcos, máte istú predstavu, koľko zničených ľudských životov si vyžiadal boj proti prosperujúcim kokaínovým kartelom v Kolumbii. Ak si myslíte, že po štvrťstoročí od zastrelenia narkobaróna Pabla Escobara sa stereotyp Kolumbia=kokaín narušil, mýlite sa. Úrad OSN pre drogy a kriminalitu vo svojej najnovšej správe konštatuje, že svetová produkcia kokaínu dosiahla v roku 2016 svoje maximum zo všetkých doterajších meraní a odhaduje, že ide o 1 410 ton.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite