Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Rusi získali bronzové medaily. Vyhrali nad Českom 3:2 po samostatných nájazdoch.

Dovidenia

.juraj Karpiš .stĺpčeky .iný pohľad

Minulý týždeň som bol členom komisie, ktorá doskúšala desať najlepších z celoslovenského finále Ekonomickej olympiády. „Ja aj tak odídem,“ pohotovo odpovedala študentka cez víťazný úsmev.

Dovidenia Natália Ložeková / natalialozekova.sk

prvé kolo olympiády zorganizoval INESS pre stredoškolákov. Záverečnému finále súťaže v bratislavskej aule Ekonomickej univerzity predchádzali školské kolá, do ktorých sa zapojilo viac ako 4 000 študentov zo 150 stredných škôl. Nasledovali krajské kolá, z ktorých vzišli 50 finalisti zo všetkých regiónov Slovenska.

Vzhľadom na plošný a intenzívny proces som nemal od vybraných študentov nízke očakávania. No aj tak ma zaskočili. Čakal som veľa trémy a málo teórie. Stretol som sebavedomých, motivovaných, sčítaných mladých ľudí s výborným prehľadom o aktuálnom dianí. Keby som dostal iba prepis diskusie, bez informácií o veku a kontexte, takmer pri polovici z ústne preskúšavanej desiatky by som nebol schopný zistiť, či nejde o absolventov ekonomickej vysokej školy. Niektorí z nich sa trochu trápili s angličtinou.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite