Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Priama reč Lucie Piussi: Pred protestom

.lucia Piussi .stĺpčeky .priama reč Lucie Piussi

Je noc pred piatym protestom. Nemôžem spať. Predstavujem si, že ľudia neprídu. Poloprázdne námestie a pár bláznov. Ráno mi píše kamarát františkán, že bude rečniť v Banskej Bystrici.

Priama reč Lucie Piussi: Pred protestom Natália Ložeková / natalialozekova.sk

paráda, píšem mu a hneď zabliká nádej. Osvietený človek. Univerzalista. Moji liberálni kamaráti ani nevedia, že aj takí katolícki kňazi sú. Treba, aby hovorili nahlas. Keď starší syn odcupká s mužom do škôlky, ostávame s mladším doma. Pozeráme si knižku so zvieratkami. Kričí na mňa, lebo sa nesústreďujem. Myslím len na to poloprázdne námestie. A na ňom budeme dnes hrať s kapelou. Úplný des. Keď synček zaspí, píšem svojej stĺpčekovej šéfke Eve Čobejovej, že stĺpček dodám až na poslednú chvíľu. Po námestí. Chcem ešte zmeniť nejaké slová v pesničke, nech sú aktuálne. 

Dohodnuté! Odpisuje mi. V chladničke je vývar a k tomu budú stačiť aj cestoviny. Nastrúham ešte syr, nahodím sako a vyrážame na námestie. Pódium na prázdnom námestí vyzerá obrovitánsky. Tá smiešna malá modrá plôška na fotkách zvrchu, keď sú tam tisíce ľudí. Tisíce! Teraz, keď sa zvučíme, je tam pár turistov a vpredu sa na mňa škerí známa bratislavská feťácka legenda Metadon. To, že tu stojí, že ešte žije, je zrazu niečo ako zvláštny dobrý znak. V tom mori strachu, či nie je všetkému koniec. 

„Pýtam sa Karolíny Farskej, či je z nejakých iných súčiastok, že je taká pokojná.
 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite