Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Priama reč Lucie Piussi

.lucia Piussi .stĺpčeky .priama reč Lucie Piussi

Vďaka kamarátke Magde, ktorá spolu s inými ľuďmi pomáha rodine Natálky Kudríkovej, (áno, tej, ktorá pri neonacistickom útoku v roku 2009 vo Vítkove utrpela vo svojej detskej postieľke popáleniny na 80 percentách tela), viem, že štát pri pomoci ľuďom v takejto vážnej situácii totálne zlyháva.

Priama reč Lucie Piussi Natália Ložeková / natalialozekova.sk

zachraňujú ich celé roky konkrétni ľudia, od Fedora Gála až po našu kamarátku Magdu. 

Natálkina rodina stále trpí traumami, nemajú asistentku, ktorú by tak potrebovali, aby pomohla Natálke v každodenných situáciách a odbremenila jej matku. Nemajú prostriedky na drahé mastičky, ktoré potrebuje na to, aby jej popálená koža zvládala rast mladého telíčka. 

Keď mi nedávno Magda v telefóne oznámila, že im ešte skolabovalo aj staré auto, prepadla ma beznádej. Čo môže človek robiť, keď sa hanbí za celú našu bielu majoritu?  Čo môžem robiť ja? Ani úplne prvá myšlienka nemusí byť hlúpa. Čo keby sme spravili koncert, vravím Magde. Čo keby sme pozvali aj iné kapely a na to auto sa im skúsili vyzbierať? 

„Pekné slová potešia, ale peniaze pomôžu.“

V šúdiu Alta v Prahe sa naším nápadom ihneď nadchli. Všetky kapely, ktoré sme oslovili, ihneď súhlasili. Každý rád zahrá zadarmo, iba za benzín. Prídu aj Rómovia, ktorí hrávajú na svadbách, len preto, aby zahrali všetkým tým, čo na koncert prichádzajú, ešte len na chodbe.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

.lucia Piussi .stĺpčeky
.diskusia
.neprehliadnite