Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Kreslo pre Františka Mikloška

.františek Mikloško .stĺpčeky .kreslo pre Františka Mikloška

Dňa 17. novembra 2017 boli v uliciach Prahy tisíce ľudí. Albertov patril študentom, príhovory mali rektori Karlovej a Masarykovej univerzity. Na Újezde, pred pamätníkom obetí komunistického režimu, rečnil Martin Putna. 

Kreslo pre Františka Mikloška Natália Ložeková / natalialozekova.sk

na Václavskom námestí mala dolu míting Dělnická strana sociální spravedlnosti, podporovaná vlajkami z ĽS NS, vyššie vystupovali ľudia z Ústavu pro výskum totalitních režimů spolu s kandidátom na prezidenta Mirkom Topolánkom, na vrchu Václaváku bol večer Koncert pro budoucnost, kde prehovorili Petr Pithart či Daniel Kroupa. A večer sa v Národnom divadle za prítomnosti premiéra Sobotku odovzdávali Ceny Paměti národa dvom Čechom a dvom Slovákom, bojovníkom z čias komunizmu a nacizmu. Samozrejme, najživšie bolo na Národní tříde. Okrem prezidenta Zemana a komunistov tam od rána prichádzali predstavitelia parlamentných strán. 

Schwarzenberg a Kalousek, Fiala a exprezident Klaus, Bartoš, Babiš a Okamura, ktorého prítomní vypískali. Prišli aj študenti s trikolórami. Keď začala hrať česká hymna, mnohí spievali. Pýtal som, či je pre Čechov väčší sviatok 28. október, alebo 17. november? Vyzeralo to na ten druhý.

„Sloboda netrvá večne, ale sloboda je nádherným východiskom!“

V Bratislave bol na Námestí SNP za prítomnosti stoviek ľudí míting novozvolených predsedov samosprávnych krajov a lídrov opozície.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite