Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Voľby v Nemecku menia vládu. Socialisti po prepade končia, Merkelovej CDU-CSU zrejme vytvorí koalíciu s liberálnou FPD a Zelenými. A hoci krajná AfD narástla, nemecký volič utečencov zvládol.  Štefan Hríb

Priama reč Lucie Piussi

.lucia Piussi .stĺpčeky .priama reč Lucie Piussi

Natália Blahová vo svojom najnovšom blogu popísala desivý príbeh profi matky Katky, ktorá v momente, keď sa rozhodla osvojiť si zverené dieťa, o ktoré nikto nemal šesť rokov záujem, o to dieťa prišla. 

Priama reč Lucie Piussi Natália Ložeková / natalialozekova.sk

doslova jej ho „vyrvali“ z náruče a odvelili na adopciu na Maltu. Je to horor, ktorý ukazuje najstrašnejšie dôsledky toho, ako sociopati v riadiacich funkciách pustošia životy bytostí, ktoré sa previnili iba tým, že sa správajú empaticky. 

Ako to už chodí, vina sa hľadá na oboch stranách a ja s hrôzou sledujem, ako sa z profi matky stáva ktosi, kto sa na dieťati celých šesť rokov iba obohacoval – keďže za 24-hodinovú zmenu dostával od štátu čosi ako mzdu veľkosti dvojnásobných prídavkov na dieťa. 

Počúvam zároveň, že profesionálna matka si nemôže dovoliť citovo sa na zverené dieťa naviazať. Ehm. Na jednej strane teda cynická macocha, ktorá to robí len pre peniaze a na druhej strane citlivka, ktorá sa „neprofesionálne“ s dieťaťom zžila ako s vlastným? 

„Vina sa hľadá na oboch stranách a ja s hrôzou sledujem, ako sa z profi matky stáva ktosi, kto sa na dieťati celých šesť rokov iba obohacoval.“

Od našej profi matky, (u ktorej bol náš Lukáš prvé dva týždne svojho života, hneď po pôrodnici), viem: Nie je nič desivejšie, ako šikanovanie, ktoré nastane, keď sa profi mama rozhodne osvojiť si dieťa, ktoré jej prischlo, pretože ho nikto nechce.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

prihlásiť predplatiť

.lucia Piussi .stĺpčeky
.diskusia
.neprehliadnite