Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Český týždeň Tomáša Němečka

.tomáš Němeček .stĺpčeky .český týždeň Tomáša Němečka

Jedna správa horšia ako druhá: Českí lidovci ukončili volebnú koalíciu, do ktorej dali toľko energie... Ústavný súd rozhodol, že pološtátny ČEZ nepodlieha zákonu o prístupe k informáciám... Tak vyberám tretiu správu.

Český týždeň Tomáša Němečka Natália Ložeková / natalialozekova.sk

české médiá sa už desať dní zaoberajú uniknutým listom z Pražského hradu. Vratislav Mynář, kancelár prezidenta Zemana, sa ním vlani v septembri prihovoril za takmer neznámu spoločnosť Liglass Trading, aby získala obriu zákazku na elektrárne v Kirgizsku. Na kauze smrdí úplne všetko. Liglass Trading nikdy nič také nerobil. Má obrat v státisícoch korún a sídli v pustnúcom areáli sklární v severočeskej dedinke. Mynář tvrdí, že tých ľudí vlastne ani nepozná: vraj ho požiadali, on vyhovel a – zázrak! zázrak! – tento rok v júli s nimi Kirgizsko podpísalo zmluvu. Majú dostavať štyri vodné elektrárne s výkonom 237 megawattov (Vážska kaskáda s 22 elektrárňami má výkon 1 515 megawattov).

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite