Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Kreslo pre Františka Mikloška

.františek Mikloško .stĺpčeky .kreslo pre Františka Mikloška

Strávili sme s rodinou dovolenku v Holandsku, Belgicku a Nemecku. Kým Amsterdam sa pýši tým, že je „mestom hriechu“ a nad Bruselom visí nebezpečenstvo terorizmu, my sme navštívili holandský a belgický vidiek a ten žije pokojným, usporiadaným životom. 

Kreslo pre Františka Mikloška Natália Ložeková / natalialozekova.sk

všade sú cyklistické trasy, ľudia ich bohato využívajú, zdravia sa pritom „Hallo“ a autá im dávajú prednosť. V Belgicku sme navštívili Bruggy, Benátky severu, kedysi bohaté obchodné centrum. Odporúčam každému povoziť sa tu na lodičkách a v tieni starej staviteľskej krásy si dať schladené čapované pivo. V Holandsku sme boli v meste Middelburg, ide sa k nemu podmorským tunelom. Je tam nádherná gotická radnica, mesto žije turizmom, majú zábavný detský park, kde deti radostne behajú od jednej zábavy k druhej.

„Je dovolenkový čas a vidieť iný svet, iných ľudí je veľmi príjemné.“

V Nemecku sme si s tamojšími priateľmi pozreli Kolín a popri krásnej gotickej katedrále, kde sa práve pripravoval pohreb kardinála Meisnera a starom nábreží pri Rýne bolo zaujímavé počuť niečo o krajine. Naši priatelia sa venujú utečencom. Väčšina z nich sa chce raz vrátiť do svojej krajiny. Ich deti sa chodia kúpať do domáceho bazénu našich známych. Hovorili tiež o nemeckej mládeži, ktorá podľa nich začína hľadať Boha.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

prihlásiť predplatiť

.diskusia
.neprehliadnite