Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Kreslo pre Františka Mikloška

.františek Mikloško .stĺpčeky .kreslo pre Františka Mikloška

Strávili sme s rodinou dovolenku v Holandsku, Belgicku a Nemecku. Kým Amsterdam sa pýši tým, že je „mestom hriechu“ a nad Bruselom visí nebezpečenstvo terorizmu, my sme navštívili holandský a belgický vidiek a ten žije pokojným, usporiadaným životom. 

Kreslo pre Františka Mikloška Natália Ložeková / natalialozekova.sk

všade sú cyklistické trasy, ľudia ich bohato využívajú, zdravia sa pritom „Hallo“ a autá im dávajú prednosť. V Belgicku sme navštívili Bruggy, Benátky severu, kedysi bohaté obchodné centrum. Odporúčam každému povoziť sa tu na lodičkách a v tieni starej staviteľskej krásy si dať schladené čapované pivo. V Holandsku sme boli v meste Middelburg, ide sa k nemu podmorským tunelom. Je tam nádherná gotická radnica, mesto žije turizmom, majú zábavný detský park, kde deti radostne behajú od jednej zábavy k druhej.

„Je dovolenkový čas a vidieť iný svet, iných ľudí je veľmi príjemné.“

V Nemecku sme si s tamojšími priateľmi pozreli Kolín a popri krásnej gotickej katedrále, kde sa práve pripravoval pohreb kardinála Meisnera a starom nábreží pri Rýne bolo zaujímavé počuť niečo o krajine. Naši priatelia sa venujú utečencom. Väčšina z nich sa chce raz vrátiť do svojej krajiny. Ich deti sa chodia kúpať do domáceho bazénu našich známych. Hovorili tiež o nemeckej mládeži, ktorá podľa nich začína hľadať Boha.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite