Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Starosta, náš park je zanedbaný!

.vladimír Ledecký .stĺpčeky .svet hrhovského starostu

Ján študoval na Morave v Ledniciach. Ako blesk z jasného neba vrazil do mojej kancelárie, tak ako mnoho iných nadšencov, a za horúca ma skritizoval.

Starosta, náš park je zanedbaný! Natália Ložeková / natalialozekova.sk

„Starosta, náš park je zanedbaný, zarastený, rozbúraný! Vieš, že patrí medzi najväčšie parky na Slovensku? Prišiel som, lebo s tým chcem niečo robiť. Venujete sa tu všetkému a taký skvost v strede dediny ste odignorovali!“

„Jano, tak po prvé, park je štátny,“ začal som vysvetľovať. „Spravuje ho štátna inštitúcia Reedukačný domov, je to národná kultúrna pamiatka. Ak vážne chceš s tým pohnúť, založ neziskovú organizáciu, s riaditeľom sa možno dohodneme na nejakom kúsku parku a potom sa uvidí.“

„Nezisková organizácia?“ Tak sme si dali veľkú kávu a dve hodinky života som obetoval teórii o neziskovom sektore. Ako je, prečo je, ako založiť neziskovku, aké sú možnosti financovania. Keď odchádzal, problém, s ktorým prišiel za mnou si niesol späť, rozmenený na drobné. S jedným prišiel a s niekoľkými odchádzal. Nuž, vždy sa snažím, aby si ľudia odo mňa odnášali viac, ako priniesli.

„Cez prázdniny k nám nabehli nádherné študentky z Čiech. Všetci miestni chlapci boli zrazu enviro.“
 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite