Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Ocenenie Biela Vrana za rok 2017 bolo udelenéZuzane Hlávkovej s Pavlom Szalaiom, ktorí sa postavili podozrivým praktikám na ministerstve zahraničia, Štefanovi Strakovi za prácu s Rómami a ochranárovi Erikovi Balážovi.

Kreslo pre Františka Mikloška

.františek Mikloško .stĺpčeky .kreslo pre Františka Mikloška

Nedávno bol zverejnený prieskum, z ktorého vyšlo najavo, že na Slovensku sú dve tretiny obyvateľov nespokojné s vývojom demokracie.

Kreslo pre Františka Mikloška Natália Ložeková / natalialozekova.sk

každý štvrtý vidí lepšie riešenie v nastolení diktatúry, k socialistickému zriadeniu by sa vrátilo 28 % opýtaných, 35 % pripúšťa vystúpenie Slovenska z EÚ. Na Slovensko súčasne prichádza diskusia o zmysle liberálnej demokracie.

Vo svete sa na túto tému diskutuje desaťročia. Heller Ágnes, maďarská filozofka židovského pôvodu, v knihe Politik nach dem Tod Gottes v tejto súvislosti píše: „Tam, kde mal niekedy Boh Západu svoje miesto, stojí dnes osamelá ,prázdna stolička´ upadajúcej moci... Ale keď prázdnu stoličku obsadí nový boh, môžeme si byť istí, že ide o falošného mesiáša, pre ktorého klamstvá a predpovede spásy platí: Apage, Satanas!“.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

prihlásiť predplatiť

.diskusia
.neprehliadnite