Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Petra Vlhová skončila druhá v ďalšom slalome Svetového pohára. V americkom Killingtone viedla po prvom kole, v druhom ju po chybe predstihla Michaela Schiffrin.

Depresia

.brat Filip .stĺpčeky .slovo františkána

Kde sa pozriem, tam vidím depresiu ako hrom. Tak v Amerike, ako aj v Európe, tak v politike, ako aj v cirkvi, tak štátnu, ako aj súkromnú. Depka, depka, depka – povedané tínedžersky.

Depresia Natália Ložeková / natalialozekova.sk

sú posledné dni fašiangového obdobia a nejeden depresívne naladený jedinec o nich môže povedať, že sa v ňom bez alkoholu nedá zabaviť. V duchu systematického antidepresívneho odboja by som tu rád na osvieženie aj na umocnenie fašiangovej atmosféry napísal niečo humorné, no vďaka celospoločenskej blbej nálade a štvrtému vonkajšiemu záťažovému stupňu by to vyzeralo prvoplánovo. Koniec koncov, ľudia vnímajú, že kdejaké humoresky by boli veselé, len keby neboli tak kruto pravdivé.

Napríklad: Istý zámožný psychopat napustil jedom peniaze, ktoré daroval detským domovom. Zomrelo dvadsať poslancov, dvanásť starostov a dvaja ministri. Deti ohrozené neboli a napokon sa potešili, že ani obdarované. V prípade nehlasovania o hazarde v Bratislave darujúci psychopat zrejme sľúbil poslancom, že fintu s jedom už nezopakuje.

Alebo iný príbeh: Angličan, Švéd a Slovák sa rozhodli darovať manželkám zlaté lyžičky. Na Angličanovej lyžičke bol nápis: Mojej anglickej ruži. Na Švédovej: Mojej švédskej orchidei. Na Slovákovej: Hotel Sliač.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite