Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

.nvotova osnova: Zemské jadro, ľudská hlúposť, svet na hlave

.jakub Nvota .stĺpčeky .spoločnosť

Neviem, či ste to už aj vy čítali, ale vedci potvrdili, že prúdy v zemskom jadre začali plynúť opačným smerom, ako doteraz predpokladali. Zatiaľ nie je úplne jasné prečo, ale má to napríklad vplyv na magnetickú os zeme a tá zase má vplyv... Lenže na konci toho článku bola ešte veta, že pre človeka táto zmena nič neznamená a nepostrehne ju. Skoro to bolo až upozornenie.

.nvotova osnova: Zemské jadro, ľudská hlúposť, svet na hlave

je to podobné, ako keby autor napísal, že zem sa otáča, ale nemusíte sa báť, na chôdzu po ulici to nemá vplyv, nespadnete. Chápal som autora toho článku, prečo tam tú vetu dal, chcel asi trošku pozdvihnúť diskusiu pod tým článkom, aby predsa len mala akú-takú úroveň. Rozklikol som si tú diskusiu a musím povedať, že autorovi to skutočne nevyšlo. 

Veľká časť ľudí, ktorí to komentovali, sa naozaj zaoberala tým, že nič také si nevšimli, bohvie čo vedci zase namerali, dodávali ešte. Akoby slovo vedci dnes znamenalo blázni, zatiaľ čo blázni sú už vedci. Jeden pán písal dlhý príspevok, že nikto nevie, čo je v zemskom jadre, ale on predpokladá, že sa tam stále môžu ukrývať vyspelé civilizácie. 

 

BEZ VÁS SA NEPOHNEME

Pridajte sa do komunity predplatiteľov, ktorí pohnú Slovenskom a prečítajte si odomknutú verziu tohto článku.

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite