Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Farmári pôjdu za Matečnou len na piatich traktoroch. Ostatné vozidlá polícia nepustila.

Do Košíc 2019 na hokejové víza

.rastislav Mikuláš .šport

Do roka a do dňa si aj slovenský nefanúšik hokeja určite všimne, že Majstrovstvá sveta v hokeji 2019 budú na Slovensku. A všimne si to najmä nefanúšik na východe.

Do Košíc 2019 na hokejové víza ilustračná foto/Matt Slocum/AP/SITA

v Košiciach bude hrať v skupine slovenská reprezentácia, čo vyvolalo búrku nevôle z Bratislavy. Zachytil som tri hlavné dôvody, teda sťažnosti na tento fakt:

Po prvé, čo bráni Bratislavčanom prísť za reprezentáciou do Košíc? Žiaľ, nie všetci majú cestovné pasy!

Po druhé, prečo by Bratislavčania nemohli prísť za hokejom na východ? Veď tí sa v ničom nevedia orientovať! Poznámka: „v NIČom“ - tam kde nič nie je.

Po tretie, prečo, ak je spoločenská objednávka priniesť slovenskú reprezentáciu východniarom, sa dáva do Košíc? Veď aj tak sú všetky „východňare" v Bratislave!

„Čo bráni Bratislavčanom prísť za reprezentáciou do Košíc?“

Regionálne podpichovanie musí byť a je korením aj našej rôznorodej spoločnosti. Keď však dáme žarty bokom, je smutné, že veľa oficiálnych kritických hlasov z Bratislavy to myslí evidentne vážne.

Na národnej úrovni nie je väčšina politikov pôvodom z Bratislavy, ale aj tak na Slovensku panuje bratislavocentrizmus. Bez diaľnic až tak, že okrem iného sa aktivitami na regionálny rozvoj východu rozumie príspevok na presťahovanie sa na západ. A štadióny s hotelmi sa dotujú Jurajovi a Ivanovi v Bratislave.

O Bratislave ako hlavnom meste Slovenskej republiky sa hovorí v článku 10 Ústavy SR dvoma vetami a podrobnejšie ju definuje zákon o hlavnom meste. Definuje ju ako politické, kultúrne, obchodné a spoločenské centrum krajiny.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite