Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

.športovec víkendu: Z majstra sveta je aj majster klasík

.filip Olšovský .šport

Tour de France je jedna vec. Majstrovstvá sveta druhá a jarné klasiky tretia. Peter Sagan je po tejto nedeli fenoménom všetkých troch.

.športovec víkendu: Z majstra sveta je aj majster klasík The Canadian/AP/SITA

cyklistické preteky Paríž - Roubaix sú najprestížnejšie spomedzi takzvaných jarných klasík –jednodňových pretekov na západe Európy, ktoré sa konajú na tých najnáročnejších terénoch. Spomedzi klasík je najprestížnejšia päťčlenná skupina takzvaných monumentov. Nuž a Paríž - Roubaix, to je kapitola sama osebe ešte aj medzi monumentmi. Nie náhodou sa nazýva Peklo severu a o niektorých úsekoch jeho trate vznikli siahodlhé články.

„A tak je Peter Sagan po troch tituloch majstra sveta a piatich zelených dresoch aj šampiónom najväčšej cyklistickej klasiky zo všetkých.“

Petrovi Saganovi sa na pretekoch Paříž - Roubaix nikdy príliš nedarilo. Najlepšie skončil šiesty pred štyrmi rokmi. Celkovo na monumentoch triumfoval „len“ raz – na pretekoch Okolo Flámska v roku 2016. Aj takáto bilancia je skvelá, no za posledné roky si celý cyklistický svet zvykol, že pri Petrovi Saganovi sa za úspech považuje iba víťazstvo. Druhú aprílovú nedeľu prišlo aj na Paříž - Roubaix.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite