Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

.športovec víkendu: Jeden kráľ už tento rok odišiel

.filip Olšovský .šport

Našincovi to stále môže znieť smiešne, no šípky sú už kúsok na západ od Slovenska uznávaným športom s tisíckami fanúšikov. A jednou legendou, ktorá na Nový rok ukončila kariéru.

.športovec víkendu: Jeden kráľ už tento rok odišiel Steven Paston/AP/SITA Angličan Phil Taylor má veľkú zásluhu na dnešnej obľúbenosti šípok.

alexadra Palace je obrovská sála na severe Londýna, ktorá pravidelne hostí veľké hudobné koncerty. Na prelome rokov však tento priestor obsadili športovci a stovky hlučných fanúšikov s rôznymi transparentmi. Na programe boli 25. majstrovstvá sveta v šípkach – v športe, ktorého popularita rastie z roka na rok neuveriteľným tempom.

„Asi so žiadnou inou tvárou sa tento šport nespája viac.“

Azda najväčšiu zásluhu na dnešnej obľúbenosti šípok, okrem stále pravidelnejších televíznych prenosov, má istý Phil Taylor. Päťdesiatsedemročný rodák z anglického Stoke a 16-násobný majster sveta. Asi so žiadnou inou tvárou sa tento šport, v ktorom vedia najväčší machri trafiť na terči 501 bodov deviatimi pokusmi, nespája viac.

Práve skončené majstrovstvá boli Taylorove posledné. Niežeby sa mu už nedarilo, ale rozhodol sa prenechať miesto mladším. Napriek tomu sa v Londýne dostal až do finále a prvého januára bolo všetko nachystané na najkrajšiu možnú rozlúčku. S tou mu to však už nevyšlo.

V rozhodujúcom zápase sa stretol s o tridsať rokov mladším krajanom Robom Crossom.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite