Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

.športovec víkendu: Z lavičky do piesočných dún

.filip Olšovský .šport

Existujú športovci, ktorí súťažili na letnej aj zimnej olympiáde. Sú aj takí, ktorí na vrchole úspešnej kariéry presedlali na iný šport. A od minulého týždňa existuje už aj futbalový tréner, ktorý sa rozhodol, že pôjde na automobilový Dakar.

.športovec víkendu: Z lavičky do piesočných dún Armando Franca/AP/SITA André Villas-Boas sa vykašľal na luxusnú zmluvu, ktorá mu v Číne prinášala pätnásť miliónov eur ročne a na nový rok naberie smer Južná Amerika.

rely Dakar je jeden z najťažších a určite najslávnejších automobilových pretekov. Už sa síce pre bezpečnosť nejazdí v Afrike, ale v Južnej Amerike, no pretekári stále v ukrutných horúčavách prechádzajú cez rôzne skalné úseky, piesočné duny či záveje blata. Veľa z nich preteky nedokončí, tí najmenej šťastní sa rok čo rok ani nevrátia domov. 

„Pôvodne chcel štartovať na motorke, no múdrejší priatelia ho prehovorili.“

André Villas-Boas je futbalový tréner, skôr distingvovaný typ manažéra, ktorý na hráčov príliš nepokrikuje a na zápas chodí v obleku. Meno si spravil v portugalskom Porte, odkiaľ ho vykúpila londýnska Chelsea. Z nej prešiel do konkurenčného Tottenhamu a neskôr trénoval aj ruský Zenit Petrohrad. Naposledy pôsobil v čínskom Šanghaji SIPG, v ktorom pred pár dňami skončil.

Tie dve veci síce vyzerajú nespojiteľne, no je to tak – André Villas-Boas v Číne skončil preto, lebo sa rozhodol ísť na Dakar. Pôvodne chcel štartovať na motorke, no múdrejší priatelia ho prehovorili, aby to na úvod vyskúšal v súťaži automobilov a so skúseným spolujazdcom Rubenom Fariom.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

.diskusia
.neprehliadnite