Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

.športovec víkendu: Kto iný?

.filip Olšovský .šport

Cyklistické majstrovstvá sveta sa idú každý rok v inom meste. V inom počasí, zložení pretekárov a na úplne inej trase, ktorá raz viac vyhovuje šprintérom a inokedy vytrvalcom. Napriek tomu majú tretí rok po sebe rovnakého víťaza.

.športovec víkendu: Kto iný? Jacques Boissinot/The Canadian Press/AP/SITA Ilustračná snímka.

tento rok sa majstrovstvá konali v nórskom Bergene – meste , kde je takmer všetko do kopca. Na jednom z takých kopcov, na stúpaní na takzvaný Salmon Hill, sa malo rozhodnúť aj o tohtoročnom majstrovi sveta. Cyklisti ním na vyše 260-kilometrovej trati prešli dovedna jedenásťkrát, no kľúčový mal byť až posledný prejazd. Dlho to vyzeralo tak, že aj bude.

Keď sa v stúpaní od pelotónu oddelil Francúz Julian Alaphilippe a Talian Gianni Moscon, všetko nasvedčovalo tomu, že o víťazovi sa rozhodne v súboji tejto dvojice. Ostatní boli ďaleko a bez tradičných tímových kolegov zvyknutých na dobiehanie únikov.  O pár sekúnd neskôr však nórskej réžii zlyhala technika a v súboji, ktorý videli len šťastlivci rozmiestnení pri trati, sa stalo niečo, čo už veľa ľudí nečakalo. Pelotón únik dobehol.

A nakoniec všetko vlastne vyzeralo ako úplne ideálny pretek, v ktorom išlo všetko podľa plánov a očakávaní. Peter Sagan bol celý čas kdesi v strede poľa, sem-tam sa objavil v zábere kamery, aby všetci vedeli, že je presne tam, kde má byť.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.filip Olšovský .šport
.diskusia
.neprehliadnite