Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Zo Za ľudí odišiel druhý poslanec. Strana stojí pred rozkolom. Strana SaS takisto rokuje, ako ďalej

.migračný kompas: Organizovaný zločin a obchod s ľuďmi v SR. Uniká nám niečo?

.liga za ľudské práva .spoločnosť

V októbri 2019 sa v médiách objavila informácia o razii v najväčšej nelegálnej výrobni cigariet v strednej Európe, vo Veľkých Kostoľanoch. Pri razii bolo zadržaných 45 cudzincov, pôvodom z Ukrajiny, Moldavska a Rumunska. Tento prípad však nie je ojedinelý.

.migračný kompas: Organizovaný zločin a obchod s ľuďmi v SR. Uniká nám niečo?

v podcaste sa s odborníčkou na problematiku obchodovania s ľuďmi, Alexandrou Malangone, rozprávame o tom, či môže ísť o organizovaný zločin páchaný na našom území systematicky a či sú cudzinci, pracujúci v takýchto nelegálnych výrobných halách, páchatelia trestných činov, alebo môže ísť skutočne o obete obchodovania s ľuďmi?

.podcast občianskeho združenia Liga za ľudské práva, ktorý sa venuje migrácii a príbehom utečencov

Hosťka diskusie: 

  • Alexandra Malangone, nezávislá expertka na problematiku obchodovania s ľuďmi, konzultantka Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe – OBSE

Moderuje: 

  • Katarína Fajnorová, senior právnička OZ Liga za ľudské práva 

čo je to „Migračný kompas“?

24-dielna podcastová séria z dielne Ligy za ľudské práva, občianskeho združenia, ktoré podporuje utečencov a iných cudzincov žijúcich na Slovensku. 

čo je cieľom podcastu?

Venuje sa témam migrácie, integrácie cudzincov a azylu. Autorky a autori podcastu chcú zlepšiť informovanosť verejnosti a lídrov, ktorí ovplyvňujú nastavovanie politík v oblasti migrácie. Poslucháčov prevedú rôznymi témami, od základných pojmov až po rozličné expertné analýzy, a to prostredníctvom zaujímavých rozhovorov s odborníkmi aj s ľudmi, ktorí boli nútení opustiť svoje domovy.

ako „Migračný kompas“ vznikol?

Podcast vznikol v rámci rovnomenného projektu, ktorý realizuje Liga za ľudské práva, o. z. Nenávratný finančný príspevok je poskytnutý z prostriedkov Operačného programu Efektívna verejná správa z Európskeho sociálneho fondu.

Podcasty nahrávame v EITD Studio - Nová Cvernovka. 

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite