Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

.migračný kompas: Dublinské konanie a azylová politika EÚ

.liga za ľudské práva .spoločnosť

V rozhovore s právničkou Zuzanou Števulovou vysvetľujeme pojmy spojené s azylovou a migračnou politikou EÚ. Čo je to „Dublinské nariadenie“? Prečo je potrebná spoločná azylová politika v EÚ? Ako sa v budúcnosti môže vyvíjať spoločná azylová a migračná politika

.migračný kompas: Dublinské konanie a azylová politika EÚ archív Ligy za ľudské práva

podcast občianskeho združenia Liga za ľudské práva, ktorý sa venuje migrácii a príbehom utečencov.

 Hosť:

  • Zuzana Števulová, bývalá právnička Ligy za ľudské  práva, expertka Progresívneho Slovenska na právo a spravodlivosť
Moderuje:
  • Zuzana Gabrižová, šéfredaktorka internetového portálu EurActiv.sk 

čo je to „Migračný kompas“?

24-dielna podcastová séria z dielne Ligy za ľudské práva, občianskeho združenia, ktoré podporuje utečencov žijúcich na Slovensku. Zaujíma vás, aké to je ujsť pred vojnou v štrnástich rokoch bez rodičov a sám cestovať šesť mesiacov pešo, loďou a kamiónom? Viete, čo je to azyl a doplnková ochrana? Aké je to bojovať desať rokov o udelenie azylu? V tomto podcaste nájdete odpovede aj na tieto otázky.

čo je cieľom podcastu?

Venuje sa témam migrácie, integrácie cudzincov a azylu. Autorky a autori podcastu chcú zlepšiť informovanosť verejnosti a lídrov, ktorí ovplyvňujú nastavovanie politík v oblasti migrácie. Poslucháčov prevedú rôznymi témami, od základných pojmov až po rozličné expertné analýzy, a to prostredníctvom zaujímavých rozhovorov s odborníkmi aj s ľuďmi, ktorí boli nútení opustiť svoje domovy.

ako „Migračný kompas“ vznikol?

Podcast vznikol v rámci rovnomenného projektu, ktorý realizuje Liga za ľudské práva, o. z. Nenávratný finančný príspevok je poskytnutý z prostriedkov Operačného programu Efektívna verejná správa z Európskeho sociálneho fondu.

Ak vás táto téma zaujíma a radi by ste si pozreli príbehy ľudí bez štátneho občianstva, ktorí prišli na Slovensko a ktorým Liga za ľudské práva pomáhala vyriešiť ich právnu situáciu, kliknite TU.

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite