Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Nespokojní farmári protestovali pred Úradom vlády. Pellegrini vyhlásil, že zriadi špeciálny tím

.frédérique Hazéová .spoločnosť

Farmári, ktorí sa zúčastnili protestnej jazdy, sa dnes stretnú s predsedom vlády Petrom Pellegrinim a s prezidentom Andrejom Kiskom. Pellegrini na rokovanie vyzval Matečnú a zároveň vyhlásil, že zriadi špeciálny tím pre vyšetrovanie káuz farmárov.

Nespokojní farmári protestovali pred Úradom vlády. Pellegrini vyhlásil, že zriadi špeciálny tím Branislav Bibel/SITA

správu priebežne aktualizujeme. 

Nespokojní farmári v stredu ráno vyrazili pred Úrad vlády SR, odkiaľ chceli pokračovať pred budovu parlamentu. Polícia najskôr časť traktorov na Tyršovom nábreží blokovala, no tesne pred obedom ich na cestu k parlamentu pustila. 

„Organizátori púšťajú každých dvadsať minút päťčlenné skupinky traktorov do Bartislavy, aby sme nespôsobili dopravný kolaps,“ vysvetlil jeden z traktoristov prechádzajúcich hlavným mestom. Ak však Pellegrini odmietne stretnutie, alebo na žiadosť farmárov nebude reagovať, sú podľa neho pripravení o dvanástej vyraziť do ulíc Bratislavy „v plnej sile“.

Pozrite si živý záznam z jazdy farmárov pred Úrad vlády SR:

Polícia s farmármi zatiaľ spolupracuje, aby zabezpečila plynulú dopravu. To, či by schválili hromadnú jazdu cez mesto, nie je isté.  

Prezident Andrej Kiska farmárov prijme o 14.00 hod. 

Peter Pellegrini termín stretnutia s protestujúcimi farmármi nestanovil, namiesto toho sa rozhodol stretnúť s predstaviteľmi regiónu Podpoľania. Zároveň však vyzval Gabrielu Matečnú, aby zmenila svoj dnešný program a stretla sa s farmármi. Ministerka pôdohospodárstva by s nimi mala rokovať o 16.00.

Farmári na stretnutie s Matečnou pôjdu všetci spoločne. Chcú jej totiž oznámiť, že stratila ich dôveru. Zároveň stále trvajú na stretnutí s Pellegrinim. 

Predseda vlády Peter Pellegrini vyhlásil, že zriadia špeciálnu skupinu pre vyšetrovanie kaúz farmárov.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite