Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Celé video si môžete pozrieť, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa.
Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

Poslanci o Kotlebovom návrhu nehlasovali, Kuffa sa modlí pred parlamentom

.eugen Korda .spoločnosť

Pred Národnú radu sa dnes prišli ľudia modliť za novelu o umelom prerušení tehotenstva z dielne ĽSNS. Poslanci o nej napokon nehlasovali.

O návrhu novely zákona ĽSNS o umelom prerušení tehotenstva sa v parlamente hlasovať nebude, hoci bolo hlasovanie naplánované na 11:00. Pred hlasovaním na parlamentnej schôdzi podal poslanec Juraj Blanár (Smer-SD) procedurálny návrh, ktorým požiadal, aby NR SR ďalej v rokovaní o tomto bode nepokračovala. Poslanci jeho návrh podporili.

Kotlebovci chceli zrušiť možnosť vykonávať interrupcie do 12 týždňov tehotenstva len na základe žiadosti ženy. Interrupcie by mali byť možné len v troch odôvodnených prípadoch. V prípade ohrozenia života ženy a ak žena dá na interrupciu súhlas, ak žena otehotnela v dôsledku trestného činu, napríklad po znásilnení, tehotenstvo nepresahuje 12 týždňov a interrupcii nebránia zdravotné problémy ženy a ak žena o to sama požiada. Tretím prípadom je výnimka, keď ide o genetický chybný vývoj plodu a tehotenstvo nepresahuje 24 týždňov.

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.eugen Korda .spoločnosť
.diskusia
.neprehliadnite