Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Farmári pôjdu za Matečnou len na piatich traktoroch. Ostatné vozidlá polícia nepustila.

Skúsili sme spraviť protest

.michal Čop .spoločnosť .hlas východu

V posledných parlamentných voľbách v okrese Snina získal Smer takmer 47 percent hlasov, čo znamená, že tu Smer volí zhruba každý druhý volič. Takmer všetci starostovia v našom okrese sú smeráci.

Skúsili sme spraviť protest Darko Vojinovic/AP Photo/SITA Ilustračná fotografia.

priamo v meste Smer až taký silný nie je, keďže primátor je nezávislý a v mestskom zastupiteľstve máme len dvoch poslancov za Smer. No máme veľmi aktívneho smeráckeho riaditeľa Okresného úradu, ktorý kandidoval za primátora už v minulých voľbách a nepochybne bude horúcim kandidátom aj v tých nadchádzajúcich. 

Vražda Martiny a Jána a následné udalosti samozrejme zasiahli aj obyvateľov nášho okresu. Na najsledovanejšej miestnej fejsbúkovej stránke sa objavila výzva kandidátom za stranu Smer, aby sa verejne vyjadrili k udalostiam posledných dní. Odozva bola nulová. Pritom už spomínaný predseda Okresného úradu je ináč na fejsbúku veľmi aktívny diskutér. 

Miestni ľudia boli spočiatku pobúrení, viacerí tvrdili, že je hanba, že sa všade protestuje a v Snine je ticho. Tak sme skúsili spraviť protest aj u nás. Keď sme horko-ťažko vybrali nejakých rečníkov, ktorí by mohli zjednotiť dav, tak nám všetci povedali, že akciu podporujú, ale rozprávať na tribúne nebudú. 

„Ja si nemyslím, že moji spoluobčania sú ovce. Skôr sa mi zdá, že im chýba viera v spravodlivosť.“

Jediné, čo sa napokon podarilo zorganizovať, bola diskusia s reportérkou Aktualít a našou rodáčkou Stankou Harkotovou. Účasť bola približne 60 ľudí. 

Ešte viac sa nás však dotýkajú škandály v poľnohospodárstve. Firmy Diega Rodu pôsobia priamo v našom okrese, čo znamená, že ľudia, ktorí pravidelne nedostávali výplaty a nemôžu sa domôcť spravodlivosti, žijú práve tu.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite