Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Znásilnenie alebo smrť

.martin Bandžák .spoločnosť .fotoesej

Majú od 4 do 65 rokov. Sú ich tisíce a ich počet narastá. Obete extrémneho násilia ozbrojených milícií Kamuina Nsapu a vojakov konžskej armády.

Znásilnenie alebo smrť MARTIN BANDŽÁK/MAGNA Sylvie, 14 rokov: „Ako každý deň som pracovala na poli, keď prišiel ku mne muž z milícií Kamuina Nsapu. Dal mi na výber. Buď ma znásilní alebo zabije. Dnes som v ôsmom mesiaci tehotenstva a navštevujem nemocnicu v Bilombe.”

vitajte v Kasai, ktoré sa v priebehu pár mesiacov z pokojnej, ale zbedačenej časti Konga zmenilo na peklo na zemi. Výsledkom sú tisíce mŕtvych, znásilnené ženy a deti, vyše milióna ľudí bez domova a 80 masových hrobov, z ktorých jeden sa nachádza priamo pred nemocnicou slovenskej humanitárnej organizácie Magna v dedinke Bilomba, kde jej zdravotníci liečia obete tohto násilia.

Marina, 16 rokov: „Na ceste do školy ma oslovil kamarát a zobral ma k nemu domov, kde mi ponúkol pohár mlieka. Boli v ňom uspávacie lieky. Pamätám si len, že v miestnosti boli ďalší traja muži. Prebrala som sa v strašných bolestiach a zistila, že som prišla o panenstvo.“MARTIN BANDŽÁK/MAGNAMarina, 16 rokov: „Na ceste do školy ma oslovil kamarát a zobral ma k nemu domov, kde mi ponúkol pohár mlieka. Boli v ňom uspávacie lieky. Pamätám si len, že v miestnosti boli ďalší traja muži. Prebrala som sa v strašných bolestiach a zistila, že som prišla o panenstvo.“

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite