Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Iniciatíva Za slušné Slovensko požiadala o stretnutie s predsedom vlády

.redakcia .spoločnosť

Iniciatíva sa chce stretnúť s Petrom Pellegrinim v súvislosti s požiadavkou na obnovenie dôvery občanov v štátnu moc. Prečítajte si v liste adresovanom predsedovi vlády, čo od stretnutia očakávajú.

Iniciatíva Za slušné Slovensko požiadala o stretnutie s predsedom vlády Diana Černáková/SITA

vážený pán premiér Peter Pellegrini, predseda vlády Slovenskej republiky,

od Vášho vymenovania za predsedu vlády Slovenskej republiky pozorne sledujeme kroky novej vlády Slovenskej republiky. Hoci nerozumieme lehote 31. mája 2018,  vítame Vaše gesto – odvolanie policajného prezidenta pána Gašpara. Tento krok, tak ako sme uviedli, vnímame ako prvý a nevyhnutný krok k začiatku obnovovania dôvery občanov v nezávislé vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a rovnako káuz, na ktoré zavraždený Ján poukázal.

Iniciatíva Za slušné Slovensko od začiatku vyzýva občanov k tomu, aby boli aktívnou súčasťou občianskej verejnosti. Vieme, že zhromaždenie na námestiach sú len jednou z foriem tejto aktivity, a preto naša platforma pracuje na ďalších. Zaiste ste, sledujúc zhromaždenia občanov za uplynulých sedem týždňov, zaznamenali, že tie sa nikdy neniesli v násilnom alebo vulgárnom duchu.

„Radi by sme od Vás počuli Vašu predstavu o smerovaní novej vlády.“ 

Vážený pán premiér, veríme, že cesta k slušnému a spravodlivému Slovensku vedie aj prostredníctvom dialógu. Viackrát sme z médií zaregistrovali aj Vaše výzvy na stretnutie. Tak ako sme avizovali, po prvom kroku k pokusu o obnoveniu dôvery ľudí, ktorým je odvolanie pána Gašpara, by sme sa s Vami, ako s premiérom Slovenskej republiky, radi stretli, a to v súvislosti s našou požiadavkou na obnovenie dôvery občanov v štátnu moc.

 
.diskusia
.neprehliadnite