Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

AKTUALIZOVANÉ: Zasahuje na stredných školách politická cenzúra?

.redakcia .spoločnosť

Organizátori Veľkého protikorupčného pochodu upozorňujú, že na niektorých školách sa nie je možné pripojiť na webovú stránku pochodu. Okrem toho sa študenti údajne nedostanú ani na weby niektorých politických strán.

AKTUALIZOVANÉ: Zasahuje na stredných školách politická cenzúra? Veľký protikorupčný pochod Na web protikorupčného pochodu sa študenti nedostanú.

organizátorov Veľkého protikorupčného pochodu o tejto skutočnosti informoval študent Strednej priemyselnej školy v Snine, na ktorej funguje internetové prepojenie cez projekt EDU NET. Táto skutočnosť sa podľa organizátorov neskôr overila aj na ďalšej škole s týmto dodávateľom internetu – na Gymnáziu v Snine. 

Študenti sa prostredníctvom tohto projektu nedokážu dostať ani na weby niektorých politických strán, ako napríklad SaS či Progresívne Slovensko. 

Organizátori protikorupčného pochodu na túto skutočnosť upozornili médiá prostredníctvom tlačovej správy. „Je podľa nás nemysliteľné, aby štát takto cenzuroval stránku Veľkého protikorupčného pochodu, študentskej občianskej iniciatívy, a tým zneprístupňoval študentom navštíviť ju. Obsah našej stránky nie je žiadnym spôsobom nevhodný, ani neporušuje akékoľvek štandardy, len sa snaží informovať o našich aktivitách v boji proti korupcii na Slovensku. Nevidíme preto žiadny validný dôvod, prečo by mala byť naša webová stránka pre školy štátom bloknutá, pokiaľ iné iniciatívy alebo niektoré politické strany takto obmedzené nie sú," píšu Karolína Farská, Dávid Straka, Róbert Martin Hudec.

Po zverejnení správy sa k nám do redakcie dostali viaceré spochybnenia, že správa je nepravdivá a ide o technickú chybu.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.redakcia .spoločnosť
.diskusia
.neprehliadnite