Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Jaroslav Rezník už robí v RTVS personálne zmeny

.redakcia .spoločnosť

Do sekcie spravodajstva, športu a publicistiky prichádzajú Rezníkove nominácie – Juraj Rybanský a Boris Chmel.

Jaroslav Rezník už robí v RTVS personálne zmeny Jakub Julény/SITA

novým riaditeľom Sekcie spravodajstva, športu a publicistiky RTVS sa od 15. septembra stane Juraj Rybanský. Boris Chmel bude od 23. septembra viesť Odbor televízneho spravodajstva.

„Ďakujem za odvedenú prácu súčasnému riaditeľovi Lukášovi Dikovi a teším sa z toho, že RTVS prichádzajú posilniť skúsení profesionáli, ktorých kvality sa už otestovali v predchádzajúcom období a ktorí verejnoprávne spravodajstvo a publicistiku vnímajú ako najdôležitejšiu súčasť informačných tokov o verejnom dianí,“ uviedol generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Juraj Rybanský pôsobil od roku 1995 v Slovenskom rozhlase ako redaktor Rádiožurnálu a následne sedem rokov viedol za Rezníka spravodajstvo. Po odchode zo Slovenského rozhlasu sa venoval parlamentnému spravodajstvu v agentúre SITA a od roku 2007 za prvej Ficovej vlády pôsobil ako vedúci vydania Hlavných správ STV, a dramaturg Správ a komentárov a relácie O 5 minút 12. Od roku 2012 pôsobil na ministerstvách Smeru - životného prostredia a hospodárstva.

„Nový riaditeľ Sekcie spravodajstva, športu a publicistiky už rokuje s ďalšími ľuďmi, ktorí by mohli posilniť spravodajský a publicistický tím.“

„Napriek 5-ročnej prestávke som sa vždy cítil človekom verejnoprávnych médií, preto som sa rozhodol prijať túto výzvu. Urobím všetko pre to, aby si spravodajstvo RTVS naďalej zvyšovalo svoj kredit a bolo originálne, objektívne, vyvážené a hodnotné,“ uviedol Rybanský.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.redakcia .spoločnosť
.diskusia
.neprehliadnite