Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Študenti píšu policajnému prezidentovi

.redakcia .spoločnosť

Organizátori pochodov proti korupcii odpovedajú na pozvanie Tibora Gašpara.

Študenti píšu policajnému prezidentovi Boris Németh

Bratislava 17.5.2017

Vážený pán policajný prezident,

veľmi si vážime Vaše pozvanie a radi sa s Vami stretneme. Chceli by sme však navrhnúť niekoľko zmien týkajúcich sa priebehu tohto stretnutia. Veríme, že naše dôvody pochopíte a budete s navrhovanými zmenami súhlasiť.

Rozumieme, že polícia venuje pozornosť korupcii a otázkam, ktoré s týmto problémom súvisia. Rovnako sme si vedomí toho, že odhaľovanie a vyvodzovanie trestnoprávnej zodpovednosti je náročné. Avšak sme nespokojní s tým, akým spôsobom sa končia kauzy, v ktorých sú medzi podozrivými politicky angažované osoby, ich priatelia či známi. Preto nás zaujíma Vaše stanovisko k tejto problematike a k riešeniam zo strany polície. Zároveň by sme s Vami mali záujem na našom stretnutí, tak ako navrhujete, viesť úprimnú a otvorenú debatu.

Keďže sa chceme vyhnúť pochybnostiam zo strany verejnosti o obsahu a účele nášho stretnutia s Vami, boli by sme vďační, keby sa uskutočnilo na pôde Gymnázia Juraja Hronca na Novohradskej ulici v Bratislave, kde si našu diskusiu môžu pozrieť študenti, ktorí majú záujem dozvedieť sa viac o tom, ako polícia rieši korupciu na Slovensku. Z uvedeného dôvodu by sme taktiež ocenili, keby sa mohli na našej diskusii zúčastniť aj médiá, ak by o to mali záujem. Prítomnosťou médií pritom nemyslíme umožniť im klásť otázky počas debaty smerom k Vám či nám, no z hľadiska transparentnosti považujeme za vhodné dať im priestor sledovať a dokumentovať naše stretnutie, a po tomto stretnutí im poskytnúť vyhlásenie.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite