Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

.týždeň je vizuálne svetový, znova

.redakcia .spoločnosť

V prestížnej medzinárodnej súťaži vizuálnej žurnalistiky sme sa aj tento rok umiestnili na popredných priečkach. Stojíme tak po boku TIME či National Geographic.

.týždeň je vizuálne svetový, znova Alex Majoli/Magnum Photos/Profimedia Fotografia Alexa Majoliho zo série o utečeneckej kríze na ostrove Lesbos. Za vizuálne spracovanie tohto príbehu v tlačenom vydaní nášho časopisu sme získali Cenu za kvalitu na tohtoročnom POYi. Kompletnú ocenenú fototému nájdete na konci článku.

už deviatykrát sa .týždeň zúčastnil festivalu Pictures of the Year International, a deviatykrát odchádzal s ocenením. Táto súťaž patrí medzi najprestížnejšie svetové festivaly určené pre vizuálnych žurnalistov. Je staršia než World Press Photo či Best of Photojournalism. Organizuje ju University of Missouri v Kolumbii na svojej žurnalistickej škole, ktorá je zas pre zmenu najstaršou žurnalistickou školou na svete.

Na 73. ročníku festivalu .týždeň získal ocenenia v kategóriách pre vizuálne editovanie časopisov. Každoročne cenu získavajú giganti ako National Geographic alebo TIME. Ani v tomto ročníku tomu nebolo inak, okrem spomínaných získali ocenenia aj médiá Mashable, The Sunday Times Magazine, Al Jazeera America, ESPN, New York Magazine či Seattle Times. Z európskeho priestoru teda porota ocenila len dva časopisy – britský The Sunday Times a slovenský .týždeň.


srdcom

Na posledných deviatich ročníkoch POYi za obrazové editovanie časopisov získal National Geographic 107 cien, TIME 22 cien, s 18 cenami je .týždeň tretím najoceňovanejším časopisom za toto obdobie.

Ako sa dajú poraziť také kolosy v našich podmienkach? To sa spýtal aj šéfredaktor Štefan Hríb kreatívneho riaditeľa .týždňa Róberta Csereho. Odpoveď znie: srdcom.

Slabinou obrovských redakcií je práve ich veľkosť. Ich novinárčina je akási menej osobná, často plná zbytočných kompromisov. Prečítajte si aj celý rozhovor o tom, ako sa malý slovenský časopis dokáže dostať medzi svetové elity.


LESBOS

V kategórii Print News and Issue Story Editing sme získali cenu za kvalitu (Award of Excellence) za fototému, ktorá zobrazovala príchod utečencov na grécky ostrov Lesbos.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite