Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Londýn a Brusel protestujú za učiteľov

.denisa Gdovinová .spoločnosť

A pripája sa Francúzsko, Dánsko či Škótsko. Slovenskí študenti na zahraničných univerzitách podporujú v otvorených listoch štrajk učiteľov a odkazujú - jediní utečenci sme tu my.

Londýn a Brusel protestujú za učiteľov H. & D. Zielske/profimedia Iniciatívu zahraničných študentov na podporu učiteľov iniciovali študenti z londýnskych univerzít.

„My, študenti zo svetovo uznávaných univerzít v Londýne, poznáme dôležitosť takého školstva, kde učiteľ je správne motivovaný žiaka obohatiť. Práve vďaka vám, milí učitelia, sa tu dnes nachádzame a náš akademický úspech môžeme právom nazvať vaším akademickým úspechom,“ píšu v otvorenom liste študenti z University of London.

Práve londýnski študenti sa ako prví ozvali k štrajkom učiteľov a dnes podvečer sa zhromaždia pred slovenskou ambasádou v Londýne. O hodinu neskôr sa pred slovenským veľvysanectvom v Bruseli zase zhromaždia študenti z bruselských univerzít. Na blogu Iniaciatívy zahraničných študentov, ktorú založili Martina Bedatsová a Milan Urbaník, sa otvorenými listami pripája čoraz viac študentov - z Berlína, Francúzska, Škótska či Dánska.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite