Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Eurovoľby: Čo chcú presadzovať naši politici v EÚ?

.martin Horička .spoločnosť .politika

Voľby do Európskeho parlamentu rozhodnú na ďalšie roky o smerovaní Únie. Európa čelí bezprecedentným výzvam a na našich europoslancoch bude, ako prispejú k ich riešeniu. Pozreli sme sa preto na programy jednotlivých slovenských strán. Čo nám ich kandidáti sľubujú?

Eurovoľby: Čo chcú presadzovať naši politici v EÚ? VIRGINIA MAYO/AP PHOTO/SITA 4. máj 2024 Brusel, Belgicko: Muž vo farbách Európskej únie pred Európskym parlamentom, do ktorého si budeme už o pár dní voliť svojich zástupcov.

voľby do Európskeho parlamentu sa rýchlo blížia. Hovorí sa o nich ako o voľbách, ktoré budú mať zásadný význam pre budúci vývoj celej EÚ. Môžu priniesť nový kurz, ale zároveň aj nové riziká, ktoré sú s ním spojené. Očakáva sa nárast a posilnenie pravice – vrátane tej extrémnej. Aká bude táto zmena, a či vôbec k nejakej dôjde, sa dozvieme už v najbližších týždňoch. 

Voľby sa budú konať naprieč Európou medzi 6. a 9. júnom. Na Slovensku pôjdeme k volebným urnám v sobotu 8. júna. Do europarlamentu si budeme voliť 15 našich zástupcov z celkového počtu 720. Po parlamentných a prezidentských voľbách tak budú občania Slovenska behom niekoľkých mesiacov voliť znova. Navyše v spoločensky vyhrotenej situácii, akú sme tu už dlho nemali.

programy politických strán

Po atentáte na Roberta Fica sa predvolebná kampaň strán zastavila. Dnes sa ešte stále nedá predpovedať, aký dopad bude mať tento násilný akt nielen na voľby do europarlamentu, ale aj na ďalšie smerovanie celej našej krajiny. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite