Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Zápisky kocúrika Aňka: Spadol z neba

.marian Jaslovský .spoločnosť

Toto je kronika kocúra Angela, familiárne zvaného Angie alebo Aňko. Nemám rád infantilné písačky akože zvieratko píše v prvej osobe, a jasné že ich budem písať ja. Ale verte mi, že väčšinu nadiktoval Angie, ktorý zmenil môj život. Prezradím, že neskôr pribudnú ďalšie postavy.

Zápisky kocúrika Aňka: Spadol z neba Marian Jaslovský

ako to môžem povedať po dvoch mesiacoch spolužitia, že zmenil môj život? Ako nič. Prišiel ku mne v januári, asi dva mesiace po tom, čo ma opustila Larinka. Toho psa som miloval a zdieľal s ňou 13 a pol roka života. Boli to moje najlepšie roky - a aj vďaka nej. Bolelo ma strašne, keď musela odísť.

Bolelo viac vecí: Výsledky volieb, už nie jedna vojna, ale minimálne dve, a to nerátam ďalšie šialenstvá. Nenávisť v spoločnosti, synergia zla. Ale: Kotě je solidní, nervy vám uklidní, ako spieva klasik. 

Ja som „pod obojím“, pred Larou som mal mačku a tak to šlo celým mojim životom, veď som z dediny. Mačky sú super. Ako psi, ale úplne, úplne iné. Na to pozor. Ako hovorí mačkárska anekdota, mačka sa vie naučiť až 160 povelov, ale má to úplne na háku. Takže bolo rozhodnuté, a už som len čakal, kedy mi nejaké mača spadne z neba. 

spadol z neba

Dlho to netrvalo a moja dobrá priateľka Rosie (to je tá naive art) dala na svoj facebook odkaz a zopár fotografií kocúrika a príbeh - že keď šla večer domov, z borovice pri ich dome ju privítal vreskot. Bol to náš Aňko, ktorý nevedel zliezť zo stromu. Našťastie, jej dcéra Ninka, ktorá šla s ňou, zvládla záchrannú akciu, kocúrika zvesila a zobrali ho domov.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite