Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Nebuďte na svoje psychické problémy sami, odkazujú Slovákom známe osobnosti

.sponzorované .promotion

Podľa odborníkov na Slovensku rastie počet ľudí, ktorí sú so svojimi psychickými problémami sami. V súčasnosti je to 660 000 Slovákov. Je to spôsobené nielen post-kovidovou situáciou, ale čiastočne aj tabuizovanou témou psychoterapie. Skupina známych osobností sa rozhodla porozprávať o svojich skúsenostiach s psychoterapiou vo videu #NebudteNaToSami, aby dodali ľuďom odvahu požiadať o pomoc. Za osvetou stojí online psychoterapia Hedepy, ktorá na Slovensku a v Českej republike sprostredkovala viac ako 10 000 sedení.

Nebuďte na svoje psychické problémy sami, odkazujú Slovákom známe osobnosti

Moderátor Martin Šmahel, herečka Broňa Kováčiková, moderátorka Katarína Balážiová či bloger a hudobník Norbert Peticzsky. Toto sú niektoré z osobností, ktoré sa rozhodli otvorene podeliť o dôvody, prečo začali chodiť na psychoterapiu a ako to ovplyvnilo ich život. "Mala som predsudky o tom, že mám ísť k psychológovi, ale uvedomila som si, že by som bola blázon ak by som k nemu nešla,"  hovorí jedna z osobností kampane, influencerka Nika Vujišič. "Mal som pocit, že mi nejakí cudzí ľudia nevedia poradiť. Opak bol pravdou. Terapeut mi dal iný pohľad na vec a terapia mi dodala sebadôveru," odznelo vo videu od Martina Šmahela.

Video s informáciami:

Kampaň #NebudteNaToSami iniciovala platforma Hedepy, ktorá ľuďom uľahčuje prístup k psychoterapii prostredníctvom videochatu. "Žijeme v 21. storočí, keď nás od kvalitnej psychoterapie delí doslova pár kliknutí na počítači. Nemusíte nikam dochádzať, s terapeutom sa môžete stretnúť online. Výskum potvrdzuje, že online terapia je rovnako účinná ako osobné sedenie. Jedinou prekážkou je často naša hanblivosť, my sami a naše predsudky. Preto chceme ukázať, že niekedy sú v duševnej nepohode aj celebrity, o ktorých by ste to na prvý pohľad nevedeli. A že je úplne normálne a zdravé nebyť na to sám."  opisuje kampaň Lukáš Krčil, CEO Hedepy.

Moderátorka Katarína Balážiová, ktorá sa v kampani tiež podelila o svoj príbeh, dodáva: " Ocitla som sa na zvláštnom mieste. Nevedel som, ako  z toho kruhu vystúpiť. Cítil som, že moja sila nestačí. Myslím si, že by sme sa mali naučiť, ako uzdraviť naše duše, a preto som sa zapojila do tejto kampane." 

Hedepy zjednodušuje cestu k duševnej pomoci

Platforma Hedepy má v súčasnosti viac ako 60 overených psychoterapeutov na Slovensku, ktorí poskytujú svoje služby online prostredníctvom videohovoru.Klienti si môžu vybrať svojho terapeuta pomocou vzájomného hodnotenia alebo na základe videa.Klienti si môžu vybrať svojho terapeuta pomocou vzájomného hodnotenia alebo na základe video medailónu.  Sedenia sa potom uskutočnia už do 24 hodín po rezervácii. Víziou Hedepy je uľahčiť cestu k psychoterapii. "Veríme, že psychoterapia je cesta k tomu, aby sme sa cítili lepšie, preto chceme uľahčiť cestu k nej a zmeniť doterajšie predsudky a strach z rozprávania o sebe s odborníkom" ,dodáva Roman Zámečník, produktový manažér Hedepy. 

O Hedepy

Online terapia Hedepy je platforma, ktorá uľahčuje cestu k psychoterapii prostredníctvom videochatu. Na platforme je k dispozícii viac ako 120 overených psychoterapeutov z Českej republiky, Slovenska, Poľska, Rumunska a IT. Služba bola spustená v auguste 2020 v čase pandémie. Viac informácií nájdete na: 

https://hedepy.cz

Kontaktná osoba

Online terapia Hedepy

Sára Šimáčková

sara.simackova@hedepy.cz

+420733316849

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite