Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Ďakujeme, ste skvelí!

.sponzorované .promotion

Spoločne sme pomohli viac ako 160 vážne chorým deťom z celého Slovenska.

Ďakujeme, ste skvelí!

pandémia nám všetkým naplno ukázala, že tým najcennejším čo máme je zdravie.  Zároveň platí viac než kedykoľvek predtým, že zdravie nás a našich blízkych nie je samozrejmosťou. O to viac zahreje pri srdci skutočnosť, že zákazníci Lidla vytrvalo pomáhajú tým najzraniteľnejším – vážne chorým malým deťom. Projekt Od začiatku v dobrých rukách podal pomocnú ruku už viac ako 160 deťom vo veku do troch rokov, ktoré získali pomoc v hodnote 450 000 €. Ďakujeme, ste skvelí!

Lidl od roku 2018 venuje za každé predané balenie plienok vlastnej značky Lupilu 10 centov na pomoc rodinám s deťmi vo veku do 3 rokov, ktoré majú vážne zdravotné problémy. Takýmto spôsobom diskont podporí každý týždeň jedno dieťa podľa jeho potrieb. Všetky informácie o projekte, príbehy podporených detí a prihlasovací formulár nájdete na www.spolocenskazodpovednost.sk

„Veľmi ma poteší keď rodinám pomôžeme urobiť ďalší malý krôčik k cieľu keďže častokrát sú to behy na dlhé trate. Najkrajšie na celom procese, od prihlásenia rodiny až k jej podpore, je keď rodinám oznamujem, že boli vybraní a teda zaradení do programu. Naopak to najťažšie je čítať príbehy detí, ktoré bojujú o miesto na tejto Zemi už od narodenia a patrí im môj obrovský obdiv,“ povedal Matej Palacka, programový koordinátor projektu z Nadácie Pontis. 

Malí bojovníci mohli vďaka Lidlu a jeho zákazníkom absolvovať stovky rehabilitácií a terapii, získali množstvo zdravotníckych pomôcok, materiálnej pomoci či príspevkov na operácie. Jednému chlapčekovi dokonca pomáha aj špeciálne vycvičený psík. 

Okrem spomenutého projektu pomáha Lidl chorým deťom aj v rámci projektu „Dobré rozprávky“. Diskont v ňom venuje všetkým slovenským pôrodniciam, ktoré umožňujú bezplatný pôrod, život zachraňujúce prístroje pre novorodencov. Doteraz získali slovenské nemocnice od Lidla prístroje v celkovej hodnote takmer 5 500 000 €.

Viac o tomto projekte sa, rovnako ako o ďalších iniciatívach spoločnosti Lidl Slovenská republika, sa dozviete na webe www.spolocenskazodpovednost.sk 

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite